Dodano: 17.03.2022
przeczytasz to w 8 min
Autor: #RydzowskiTeam

Sprzęt poleasingowy - czy warto go kupować? | za i przeciw

Z tego artykułu dowiesz się:
Przedsiębiorca, który zdecydował się na zakup sprzętu poleasingowego.

Wśród ofert poleasingowych znajdują się różne przedmioty. Najczęściej podpisywane są jednak umowy sprzedaży pojazdów, maszyn, sprzętów biurowych i komputerów.

Co to jest sprzęt poleasingowy?

Zastanawiasz się, co to jest sprzęt poleasingowy? Jest to sprzęt, który wcześniej był przedmiotem leasingu przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą, firmę lub osobę prywatną. To oznacza, że przez określony umową czas był w użytkowaniu leasingobiorcy, który opłacał w zamian za to regularne, miesięczne raty. Po zakończeniu umowy korzystający mógł wykupić przedmiot lub zwrócić go firmie leasingowej. W tym drugim przypadku rzecz wraca na rynek w postaci sprzętu poleasingowego. Leasingodawca sprzedaje sprzęt, zwykle w bardzo korzystnej cenie. 

Sprzęt poleasingowy - czyli jaki?

Sprzęt poleasingowy zazwyczaj był eksploatowany przez firmy w celach służbowych. Oznacza to, że korzystanie przebiegało  sposób ściśle określony i w stałym środowisku. Co więcej, czas ich eksploatacji był odgórnie ustalony za pomocą umowy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że sprzęt poleasingowy to urządzenia klasy biznesowej. Charakteryzuje je najwyższa wydajność, solidność i pierwszorzędna jakość. Innymi słowy, są to topowe produkty na rynku. 

Formalizowanie sprzedaży sprzętu poleasingowego.

Skąd są sprzęty poleasingowe?

Zastanawiasz się, skąd są sprzęty poleasingowe? W ofercie znaleźć można nie tylko przedmioty, które nie zostały wykupione przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy. Dostępne są też rzeczy, które zostały odebrane przed zakończeniem umowy przez firmę leasingową. Czasami zdarza się tak na skutek niewywiązywania się z postanowień umownych przez leasingobiorcę. Takich jak nieprawidłowe korzystanie z przedmiotu leasingu i brak płatności obowiązkowych rat. Wówczas sprzęt poleasingowy, który trafia do sprzedaży, jest prawie nowy.

Zapytaj o sprzęt poleasingowy

Jakich sprzętów po leasingu jest najwięcej?

 

Leasing powszechnie kojarzony jest z pojazdami osobowymi, ciężarowymi i dostawczymi. Innymi słowy, większość osób pod pojęciem leasingu widzi flotę samochodową, w którą zaopatrują się firmy. Tymczasem w rzeczywistość w leasing można wziąć niemalże wszystko, to znaczy sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, wyposażenie biurowe, urządzenia i maszyny przemysłowe oraz rolnicze, linie produkcyjne, sprzęt medyczny, wyposażenie siłowni, gabinetów kosmetycznych, restauracji, warsztatów.

 

Natomiast jeśli chodzi o sprzęt poleasingowy, najbardziej powszechne środki trwałe, które można w ten sposób kupić to:

  • samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, 
  • maszyny rolnicze, 
  • sprzęt warsztatowy, 
  • wyposażenie biurowe, 
  • sprzęt IT: laptopy, komputery, monitory, urządzenia peryferyjne, 
  • urządzenia i maszyny przemysłowe.

 

Biurowy sprzęt poleasingowy

 

Biurowy sprzęt poleasingowy to bardzo korzystna opcja dla firm, które dopiero zaczynają swoją działalność, ale nie tylko. W ten sposób można niskim kosztem zaopatrzyć biuro w niezbędne wyposażenie. Kserokopiarki i drukarki to sprzęt konieczny w każdym biurze, który zapewnia jego sprawne funkcjonowanie. 

Profesjonalne sprzęty to często bardzo duży wydatek. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup biurowego sprzętu poleasingowego. Sprawdzi się nie tylko w sytuacji, kiedy dopiero startujesz ze swoim biznesem, ale także wówczas, kiedy dotychczasowe urządzenia ulegną awarii, a ich naprawa przewyższa ich wartość. 

Sylwia Diabelec - specjalistka ds. leasingu Mielec.
Sylwia Diabelec
Mężczyzna szuka poleasingowego sprzętu biurowego.

Poleasingowy sprzęt do warsztatu

Kompleksowe wyposażenie warsztatu to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Zakup nowych maszyn ma niewątpliwie wiele plusów, ale nie jest możliwy na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa. Jeśli zależy Ci na dynamicznym wzroście i szybkim poszerzeniu zakresu proponowanych usług, zakup świetnej jakości - poleasingowy sprzęt do warsztatu będzie idealną opcją. Urządzenia do warsztatu są trwałe, przeznaczone do użytkowania nawet przez dziesięciolecia, zatem nawet już wcześniej używane maszyny powinny wyróżniać się dobrą jakością.

Komputerowy sprzęt poleasingowy

Komputerowy sprzęt poleasingowy kupują zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Na rynku jest bardzo dużo ofert wydajnych komputerów, laptopów i dodatkowych akcesoriów: monitorów, głośników, urządzeń peryferyjnych, serwerów, dysków. Dostępne urządzenia są świetnej jakości, przeznaczone do użytku biznesowego, a więc charakteryzują się doskonałymi parametrami.

Mężczyzn, korzystający ze sprawnego, poleasingowego sprzętu IT.

Czy poleasingowy sprzęt na pewno jest sprawny?

Warto zaznaczyć, że do sprzedaży trafia sprzęt komputerowy, który jest nie tylko zadbany wizualnie, ale także w 100% sprawny. Wszystkie sprzęty, zanim zostaną sprzedane, przechodzą rygorystyczną diagnostykę serwisową i niezbędną konserwację. Warto podkreślić, że jeśli leasingobiorca zniszczy sprzęt, nie ma możliwości zwrócenia go do firmy leasingowej celem dalszej odsprzedaży. Leasingodawcy podchodzą do tej kwestii niezwykle rygorystycznie. 

Jestem zainteresowany poleasingowym sprzętem

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu poleasingowego?

Sprzęt poleasingowy, przeznaczony do dalszej sprzedaży, powinien być w 100% sprawny. Może jednak nosić drobne ślady użytkowania. Z pewnością warto zwrócić uwagę na specyfikację sprzętu, gwarancję, licencję i wersję językową, jeśli mowa o oprogramowaniu, możliwość odbioru osobistego i obejrzenia sprzętu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać sprzęt poleasingowy i nie żałować, warto zapoznać się z klasami urządzeń. A oto one:

Klasy urządzeń poleasingowych

Klasa A
Sprzęt w 100% sprawny technicznie, wizualnie w stanie idealnym. Widoczne mogą być drobne ślady użytkowania w postaci na przykład niewielkich rysek. W przypadku komputerów dopuszczalne są bardzo drobne, praktycznie niezauważalne wady matrycy w postaci rysek lub plamek. Sprzęt klasy A to zazwyczaj sprzęt bardzo mało eksploatowany, praktycznie nowy. 


Klasa A-
Sprzęt w 100% sprawny technicznie. Widoczne ślady użytkowania, na przykład rysy lub przetarcia. W przypadku komputerów możliwe są plamki na matrycy lub wytarte klawisze, jednak nie wpływające na komfort pracy. Wady nie naruszają technicznej sprawności urządzenia. 


Klasa B 
Sprzęt sprawny technicznie w 100%, ale z widocznymi, znaczącymi śladami użytkowania. Możliwe są pęknięcia na obudowie, plamki, przetarcia, rysy. Wady nie wpływają na techniczną sprawność i sprzęt jest gotowy do użycia od razu po zakupie. 

Ile kosztuje sprzęt poleasingowy?

To, ile kosztuje sprzęt poleasingowy, zależy od jego rodzaju. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że jego cena jest znacząco niższa od ceny rynkowej. Sprzedaż odbywa się często na zasadach aukcji, w których wyznaczona jest cena minimalna. Jest to zatem świetna okazja, żeby kupić doskonały, prawie nowy sprzęt w bardzo korzystnej cenie. Możliwy jest także zakup bardziej tradycyjną drogą, w sklepach oferujących sprzęt poleasingowy. Przeciętnie można założyć, że cena sprzętu poleasingowego to 1/3 wartości nowego urządzenia.

 

Zalety i wady sprzętów poleasingowych?

Sprzęt poleasingowy ma wiele zalet, ale także kilka wad. Prezentujemy najważniejsze z nich, które pomogą dokonać odpowiedniego wyboru.  
 

ZALETY SPRZĘTU POLESINGOWEGO WADY SPRZĘTU POLEASINGOWEGO
bardzo dobry stan techniczny możliwe widoczne ślady użytkowania
mało intensywna eksploatacja umiarkowany stan wizualny
profesjonalny, wydajny sprzęt klasy biznes musi być kupiony ze sprawdzonego źródła
bardzo korzystna cena krótka gwarancja w porównaniu do nowego sprzętu
sprzęt po gruntownym serwisie modele sprzed roku lub dwóch lat
duży wybór modeli  
posiada gwarancję, można oddać go do naprawy  
rozwiązanie ekologiczne  

 

Analizowanie ofert na sprzęt poleasingowy.

Gdzie szukać dobrych sprzętów poleasingowych?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ofert sprzętu poleasingowego. Wiele z nich dostępnych jest online. Czy to najlepsze rozwiązanie? Z całą pewnością przy zakupie sprzętu poleasingowe trzeba korzystać ze sprawdzonych źródeł. Jeśli masz jakieś wątpliwości, doradcy Rydzowski Leasing z przyjemnością zaprezentują Ci kilka rozwiązań, także takich, które trudno będzie Ci znaleźć samemu. Sprzęt poleasingowy można kupić u pośrednika lub bezpośrednio w firmie leasingowej. Zawsze warto jest porównać kilka ofert, bo mogą się one od siebie znacząco różnić. Kupując sprzęt bezpośrednio w firmie leasingowej, można negocjować cenę. 

Zapytaj o ofertę

Dla kogo sprzęt poleasingowy to dobry pomysł?

Na zakup urządzeń pochodzących z leasingu decydują się zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Wśród konsumentów bardzo popularne są komputery poleasingowe, natomiast przedsiębiorcy często decydują się na zakup maszyn, urządzeń przemysłowych, warsztatowych i produkcyjnych, a także wyposażenia biurowego. Sprzęt poleasingowy to dobre rozwiązanie dla osób, dla których liczy się dobra relacja ceny do jakości. Jeśli stawiasz w dużym stopniu na wydajność, a w mniejszym na stronę wizualną sprzętu, ta opcja będzie dla Ciebie wyjątkowo korzystna. 

Masz dodatkowe pytania?

Chętnie na nie odpowiemy!

Przesuń w prawo aby wysłać
leasing samochodu mielec gdzie
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
leasing auta mielec kontakt
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
kontakt rydzowski leasing samochodu mielec
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu

Autor artykułu:

#RydzowskiTeam

Jak oceniasz artykuł?
0.0 / 5
liczba głosów: 0
leasing samochodu mielec gdzie
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
leasing auta mielec kontakt
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
kontakt rydzowski leasing samochodu mielec
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu
Używamy plików Cookies!
Hej, ta strona korzysta z niezbędnych plików Cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania (ustawienia).
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Używam plików cookie, aby zapewnić podstawowe funkcjonalności strony i polepszyć Twoje wrażenia online. Możesz wybrać dla każdej kategorii, aby w dowolnym momencie wyrazić zgodę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie i innych poufnych danych, zapoznaj się z pełną polityką prywatności.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.