Dodano: 27.02.2023
4 min.
Autor: #RydzowskiTeam

Leasing karawanu | poradnik

Z tego artykułu dowiesz się:
Leasing karawanu w firmie Rydzowski Leasing.

źródło zdjęcia: roczny-jak-nowy.pl

Finansowanie dla branży funeralnej - sytuacja na rynku

Branża funeralna to jeden z sektorów gospodarki, w którym popyt na produkty i usługi nie maleje, a wręcz stale rośnie. Dynamiczny wzrost zainteresowania klientów obserwowany jest zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat. Polscy przedsiębiorcy dostrzegają tutaj szansę. Niektórzy startują od zera, zakładając nowy zakład pogrzebowy. Wówczas jednym z większych kosztów jest wyposażenie firmy w specjalnie przystosowane pojazdy, tak zwane karawany pogrzebowe. Inni poszerzają zakres działalności, wprowadzają nowe produkty i kierują ofertę do nowych grup klientów. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa w pewnym momencie także pojawia się konieczność rozbudowania floty, tak aby mogła nadążyć za zmieniającymi się potrzebami firmy i nie stanowiła bariery wzrostu. 

Zastanawiasz się nad leasingiem karawanu?

Przygotujemy ofertę dla branży funeralnej

Przesuń w prawo aby wysłać

Leasing na karawan pogrzebowy - czy to dobry pomysł?

Zakup nowego karawanu lub rozbudowa istniejącej floty to ogromne koszty. Leasing pozwala je zoptymalizować. Jakie jeszcze korzyści daje leasing karawanu pogrzebowego? 

 • możliwość odliczenia podatku VAT, 
 • brak wpływu na zdolność kredytową, 
 • możliwość przeznaczenia gotówki na inne cele inwestycyjne, 
 • korzyści podatkowe dzięki zaliczeniu kosztów leasingu do kosztów uzyskania przychodu (całej raty w leasingu operacyjnym i części odsetkowej raty w leasingu finansowym), 
 • elastyczne warunki leasingu: miesięczna rata dopasowana do możliwości, korzystne warunki wykupu i ustalana indywidualnie wysokość wpłaty własnej, 
 • szybka decyzja leasingowa, 
 • minimum formalności i łatwa procedura, 
 • wsparcie doradców Rydzowski Leasing w całym procesie uzyskania leasingu na karawan pogrzebowy, 
 • szybki odbiór pojazdu, który niemal natychmiast zaczyna na siebie pracować. 

Ile kosztuje leasing karawanu pogrzebowego?

Jednorazowy zakup karawanu pogrzebowego to koszt minimum 150 tys. netto, co dla wielu przedsiębiorców stanowi kwotę zaporową. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku leasingu karawanu - wtedy koszt można rozłożyć na wygodne raty leasingowe. Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę finansowania karawanu w leasingu operacyjnym.

 • Czas trwania leasingu  - 47 miesięcy
 • Opłata wstępna - 25% (37 500 zł netto)
 • Rata miesięczna - 2712,20 zł netto
 • Wartość wykupu na poziomie 6,7% (10 050 zł netto)

Oferta została przygotowana dla przedsiębiorcy z branży funeralnej, który chciał w ciągu 4 lat spłacić prawie całą wartość leasingu. Warto jednak zaznaczyć, że oferta przygotowywana jest zawsze w oparciu o potrzeby konkretnego biznesu, jeśli więc zależy Ci na innym rozkładzie kosztów to oczywiście można zwiększyć wartość wykupu, dzięki czemu wysokość miesięcznej raty będzie niższa. 

Sprawdź najlepszą ofertę leasingu!

Szanujemy Twój czas, dlatego nasz formularz jest bardzo prosty i intuicyjny.

Wybierz przedmiot leasingu:

Kalkulator leasingu karawanów pogrzebowych

Jeśli chcesz sprawdzić orientacyjne koszty leasingu karawanu pogrzebowego, sprawdź narzędzie, jakim jest kalkulator leasingu. Pozwoli to oszacować, ile zapłacisz za leasing w konkretnej opcji. Po wpisaniu kilku podstawowych informacji otrzymasz wynik. Warto jednak pamiętać, że jest to jedynie symulacja finansowa, a konkretną ofertę, dopasowaną do potrzeb Twojej firmy, przedstawi Ci nasz specjalista. 

Kto może skorzystać z finansowania na karawan w Rydzowski Leasing?

Oferta finansowania karawanu w Rydzowski Leasing skierowana jest do przedsiębiorców na różnych etapach prowadzenia działalności. Leasing to świetne rozwiązanie na start, bo pozwala zdobyć niezbędny sprzęt. Dla firm, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku, leasing jest doskonałą okazją do rozwoju, poszerzenia oferty, zasięgu funkcjonowania i dotarcia do nowych grup klientów. Z leasingu karawanu pogrzebowego mogą skorzystać zarówno spółki, firmy rodzinne, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. 

Karawan pogrzebowy w leasing: krok po kroku

Jak dokładnie wygląda proces uzyskania finansowania na karawan pogrzebowy? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych kroków. Pamiętaj, że decydując się na leasing w Rydzowski Leasing, przez cały proces przeprowadza Cię nasz specjalista, który udziela wsparcia na każdym etapie. 

Wybór odpowiedniego samochodu dla domu pogrzebowego

Pierwszym etapem, oczywiście zaraz po tym, jak pojawi się myśl o leasingu, jest wybór odpowiedniego modelu karawanu. Dla wielu osób jednak może stanowić to pewne wyzwanie i być blokadą przed ruszeniem dalej. Warto pamiętać, że nawet jeśli nie masz jeszcze wybranego konkretnego modelu pojazdu, możesz skorzystać z darmowej konsultacji z naszym specjalistą, który przedstawi Ci potencjalne koszty leasingu i zaproponuje możliwe rozwiązania. 

Sprawdzenie wielu ofert leasingu samochodu pogrzebowego.

Leasing to usługa oferowana przez różnych leasingodawców. Tak jak w przypadku każdej innej usługi, cena i jakość proponowanego rozwiązania może się różnić. Dlatego warto przed podjęciem decyzji sprawdzić kilka opcji. Tak właśnie działamy w Rydzowski Leasing. Nasi specjaliści analizują oferty od różnych leasingodawców i przedstawiają Ci tylko te najkorzystniejsze. Dzięki temu wybierasz rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić najwięcej. 

Podpisanie umowy leasingu karawanu i rejestracja pojazdu

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku leasingowego, który wysyła nasz specjalista w Twoim imieniu, podpisujemy umowę. Dla Twojej wygody odbywa się to zdalnie, a cały proces jest niezwykle szybki. Nasz doradca wspiera Cię na każdym etapie – pomaga także dopełnić wszelkich formalności i zarejestrować karawan w wydziale komunikacji. 

Jakie dokumenty są potrzebne, by wziąć karawan w leasing?

W uproszczonej procedurze leasingu wystarczy oświadczenie właściciela firmy oraz udzielenie zgody na sprawdzenie baz finansowych, takich jak na przykład BIK czy BIG. Standardowa procedura wymaga przedłożenia dokumentów finansowych przedsiębiorstwa. Wówczas cały proces trwa około 3-4 dni roboczych. W obu przypadkach możesz jednak liczyć na wparcie doradcy Rydzowski Leasing. 

Inne formy finansowania na karawan pogrzebowy

Na rynku dostępne są różne rozwiązania finansowe, które ułatwiają przedsiębiorcom rozwijanie firmy. Wymienić możemy na przykład pożyczkę leasingową i celowy kredyt samochodowy na karawan. Odpowiedni produkt trzeba dopasować do specyfiki i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Warto jednak pamiętać, że to właśnie leasing w wielu przypadkach jest rozwiązaniem najkorzystniejszym. Świadczy też o tym jego ogromna popularność wśród właścicieli firm, także w branży funeralnej. 

Kredyt na karawan pogrzebowy

Jednym z dostępnych rozwiązań finansowych jest kredyt samochodowy na zakup karawanu. Jest to kredyt celowy, a więc konieczne jest wskazanie, na co dokładnie przeznaczona zostanie uzyskana kwota. Kredytowany przedmiot stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku, co może wpłynąć na atrakcyjniejsze warunki. Jednak jeśli chodzi o ofertę, banki nie są tak elastyczne, a procedury są zdecydowanie sztywniejsze. Plusem kredytu samochodowego na karawan pogrzebowy jest jednak możliwość zamknięcia zobowiązania w każdej chwili – co wiąże się z koniecznością jego natychmiastowej spłaty.

Zastanawiasz się nad kredytem na karawan?

Możemy sprawdzić ofertę dla Twojego biznesu!

Przesuń w prawo aby wysłać

Karawan pogrzebowy - ile kosztuje nowy samochód?

Cena nowego karawanu pogrzebowego zależna jest od jego modelu, rocznika i funkcjonalności oraz zabudowy. Ceny zaczynają się od około 150 tys. zł, a średnio wynoszą 250 – 300 tys. zł. Popularny model Mercedes-Benz Vito 114 CDI Extralang z 2021 roku to wydatek rzędu 225 tys. zł. Dostępne są także oferty dużo droższe, na przykład karawan pogrzebowy CLASSIC - Mercedes Benz klasa E z rocznika 2022 kosztuje ponad 630 tys. zł. Tego typu pojazdami zainteresowani są głównie klienci segmentu premium.

Leasing karawanów pogrzebowych z zagranicy

Rozwiązaniem, na które decyduje się sporo przedsiębiorców, a które łączy w sobie dobrą relację ceny do jakości, jest sprowadzenie karawanu pogrzebowego z zagranicy. Popularne są zwłaszcza karawany z Niemiec. Ich cena jest znacznie niższa, a stan pozwala na komfortowe użytkowanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. W celu sfinansowania używanego karawanu, pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wyceny rzeczoznawcy. Następnie specjalista Rydzowski Leasing przygotuje ofertę i przeprowadzi procedurę pozyskania leasingu, identyczną jak w przypadku nowego samochodu. 

Ubezpieczenie leasingowanego karawanu

Obowiązkiem leasingodawcy jest ubezpieczenie karawanu pogrzebowego w zakresie OC i AC. Jest to jednym z wymogów wynikających z umowy leasingowej. Pełen pakiet, obowiązujący przez cały okres finansowania, zabezpiecza zarówno leasingobiorcę, jak i leasingodawcę. Warto pamiętać, że można zdecydować się na ubezpieczenie niezależne od oferty leasingowej. Jest to zazwyczaj dużo tańsza opcja, która przede wszystkim nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Przed podpisaniem umowy z leasingodawcą należy dać znać o planach ubezpieczeniowych. 

Gdzie znaleźć tani leasing karawanu pogrzebowego?

Znalezienie taniej oferty leasingowej nie jest trudne, pod warunkiem, że wiemy gdzie szukać. Specjaliści Rydzowski Leasing codziennie analizują pojawiające się na rynku propozycje i stale trzymają rękę na pulsie, śledząc branżę. Dzięki temu mają szansę na wyłapanie naprawdę korzystnych ofert. Zazwyczaj najlepsze opcje oferują wiodące firmy leasingowe, chociaż nie zawsze jest to zasadą. Przede wszystkim porównując ze sobą oferty konieczne jest zwrócenie uwagi na wszystkie koszty, także te dodatkowe. Dopiero na tej podstawie można miarodajnie ocenić, która propozycja jest najbardziej opłacalna w danej sytuacji. 

Czy samodzielne szukanie karawanu to dobry pomysł?

Samodzielne szukanie leasingu to dobry pomysł, jeśli tylko masz na to czas i wiesz czego szukać. Wielu przedsiębiorców jednak bardzo ceni swój czas i nie chce go przeznaczać na żmudne porównywanie kosztów pobocznych, a także tabeli opłat i prowizji. W takim przypadku pomocą służą doradcy Rydzowski Leasing, którzy mają ogromne doświadczenie w pozyskiwaniu leasingu dla firm, również w branży funeralnej. 

Rozważasz leasing karawanu?
Skonsultuj to ze specjalistką
Sylwia Diabelec
specjalistka ds. leasingu

Leasing samochodów pogrzebowych - na co zwrócić uwagę?

Przymierzając się do leasingu samochodu pogrzebowego warto pamiętać, żeby porównywać oferty, które mają identyczne parametry. Tylko w takim wypadku będzie to miarodajne. W celu zestawienia ofert sprawdzamy więc, czy wpłata początkowa, okres finansowania i wykup końcowy, a także inne elementy są takie same. Każdy z nich wpływa na cenę, a czasami zdarza się, że handlowcy oferują niższą ratę, ale kosztem wydłużenia okresu finansowania. Bardzo ważne parametry, które także trzeba wziąć pod uwagę, analizując ofertę, to tabela opłat i prowizji oraz wysokość kar umownych. W kwestii ubezpieczenia należy zawsze sprawdzić, czy można skorzystać z usług swojego sprawdzonego agenta – zazwyczaj pozwala to na duże oszczędności. 

Finansowanie karawanów pogrzebowych w Rydzowski Leasing

Specjaliści Rydzowski Leasing mają ogromne doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania dla firm z różnych branż, także funeralnej. Rozmowa z naszym doradcą do niczego nie zobowiązuje, a może pomóc wyjaśnić wątpliwości, które często pojawiają się podczas poszukiwania najlepszej oferty leasingu. Nasze wsparcie jest dla klientów zupełnie darmowe, a dostęp do propozycji wszystkich wiodących leasingodawców na rynku daje szeroką perspektywę na możliwości leasingu karawanu pogrzebowego.  

Dodatkowe pytania 

Czy mogę leasingować karawany używane?
Leasing karawanu online
Czy miesięczna rata leasingu karawanu (150 tys) może wynosić mniej niż 2 tysiące?

Autor artykułu:

#RydzowskiTeam

Jak oceniasz artykuł?
0.0 / 5
liczba głosów: 0
leasing samochodu mielec gdzie
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
leasing auta mielec kontakt
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
kontakt rydzowski leasing samochodu mielec
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu
Używamy plików Cookies!
Hej, ta strona korzysta z niezbędnych plików Cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania (ustawienia).
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Używam plików cookie, aby zapewnić podstawowe funkcjonalności strony i polepszyć Twoje wrażenia online. Możesz wybrać dla każdej kategorii, aby w dowolnym momencie wyrazić zgodę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie i innych poufnych danych, zapoznaj się z pełną polityką prywatności.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.