Leasing fotowoltaiki i instalacji OZE

Fotowoltaika na gruncie, która została sfinansowana w formie leasingu - Rydzowski Leasing.

Zastanawiasz się nad leasingiem fotowoltaiki, bo chcesz zoptymalizować koszty energii elektrycznej w swojej firmie? Chętnie przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę finansowania OZE!

Kolejne przedsiębiorstwo, które skorzystało z możliwości leasingu fotowoltaiki.

Finansowanie fotowoltaiki

W większości przedsiębiorstw, koszty energii elektrycznej stanowią około 20-30% wydatków firmowych. Niestety, eksperci nie przewidują w tej kwestii poprawy. Wręcz przeciwnie, szacują, że do 2035 roku ceny za prąd będą wzrastać. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest więc jak najszybsze uniezależnienie się od dostawców energii i skorzystanie z leasingu fotowoltaiki lub pożyczki leasingowej na zieloną energię. Tym bardziej, że taką możliwość mają praktycznie wszyscy przedsiębiorcy oraz rolnicy, którzy posiadają NIP. 

Oblicz ratę leasingu OZE!

 

Chcesz zapytać o leasing fotowoltaiki?

Chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

 

Leasing paneli fotowoltaicznych 

Leasing fotowoltaiki to rozwiązanie, które przy minimalnych kosztach miesięcznych, pozwala na korzystanie i czerpanie z energii słonecznej. Polega ono na podpisaniu umowy leasingowej, w ramach której jako przedsiębiorca zobowiązujesz się do regularnej spłaty rat leasingowych i do korzystania z paneli, zgodnego z ich przeznaczeniem. Pełnoprawnym właścicielem instalacji fotowoltaicznej jest natomiast firma leasingowa - aż do czasu, gdy spłacisz całe zobowiązanie. To wygodna opcja, bo dzięki temu nie musisz wydawać ogromnej kwoty na panele fotowoltaiczne ani doprowadzać do zatorów finansowych w firmie. 

 

Panele fotowoltaiczne na gruncie, które są gwarancją oszczędności. Fotowoltaikę można sfinansować w leasingu.

 

 • opłata wstępna nawet na poziomie 5%
 • okres finansowania do 84 miesięcy
 • oferta finansowania również dla rolników
 • w przypadku leasingu operacyjnego odliczeniu może podlegać zarówno rata netto jak i 100% podatku VAT

 

 • finansujemy kompletne instalacje
 • uproszczona ścieżka finansowania do kwoty nawet 200 tys. zł
 • dowolny model finansowania: leasing finansowy, leasing operacyjny, pożyczka leasingowa
 • finansujemy instalacje do nawet 50 kWp
Jesteś zainteresowany leasingiem?
Skontaktuj się ze specjalistką!
Sylwia Diabelec
Specjalistka ds. leasingu

 

Finansowanie OZE - kto powinien je rozważyć?

Na finansowanie w formie leasingu mogą zdecydować się właściciele firm i rolnicy z NIP. Dla pewnych grup powinno być to jednak szczególnie ważne. O leasingu fotowoltaiki powinni pomyśleć przede wszystkim właściciele przedsiębiorstw, w których zużycie energii elektrycznej jest nadzwyczaj duże. Rolnicy, którzy całodobowo korzystają z chłodni, właściciele firm z branży IT, przedstawiciele branży spożywczej czy produkcyjnej. Dzięki temu, możliwe jest obniżenie kosztów energii nawet o 90%. Warto jednak mieć świadomość, że przed podpisaniem umowy, trzeba spełnić najważniejsze warunki leasingu. 

Leasing fotowoltaiki - warunki 

Jak już wspominaliśmy, w przypadku leasingu paneli fotowoltaicznych, tak jak innych przedmiotów branych w leasing, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Dotyczą one kwestii finansowej przedsiębiorstwa, czasu jego funkcjonowania i kilku innych, formalnych kwestii. Opisujemy je pokrótce poniżej. 

Finansowanie paneli a historia finansowa firmy
Okres istnienia firmy a leasing zielonej energii
Wniesienie opłaty wstępnej
Ubezpieczenie OZE na czas trwania umowy

 

Zastanawiasz się nad leasingiem fotowoltaiki?

Wyślij do nas formularz kontaktowy. Doradzimy Ci!

Przesuń w prawo aby wysłać

Leasing operacyjny 

Jedną z opcji finansowania paneli fotowoltaicznych jest operacyjny leasing. Opcja ta dedykowana jest przede wszystkim płatnikom VAT, którym zależy na szybkiej spłacie leasingu. W tabeli przedstawiamy najważniejsze zasady, obowiązujące w leasingu operacyjnym paneli. 

Wysokość opłaty wstępnej - 10%-45%.

Czas trwania umowy - 48-72 miesiące.

Amortyzacja - w przypadku leasingu operacyjnego odpisów dokonuje firma leasingowa.

Leasing operacyjny fotowoltaiki a VAT - możliwość rozłożenia płatności VAT na raty. 

Koszt uzyskania przychodu - wliczyć tu należy opłaty, takie jak opłata wstępna, manipulacyjjna i prowizje. A także: koszty eksploatacyjne, związane z panelami fotowoltaicznymi oraz część odsetkowa raty i część kapitałowa raty leasingu. 

Leasing finansowy

Oferty leasingu fotowoltaiki nie kończą się jednak na opcji jaką jest leasing operacyjny leasing. Jest też możliwość zdecydowania się leasing finansowy. Wówczas, właścicielem instalacji będzie leasingobiorca. 

Kobieta, która podpisuje umowę leasingu na fotowoltaikę w firmie Rydzowski Leasing.

Warunki leasingu finansowego

Wysokość opłaty wstępnej - od 10%.
Okres leasingu - może być krótszy niż w przypadku leasingu operacyjnego. 
Zwykle okres finansowania w leasingu operacyjnym paneli to od 6 do 60 miesięcy.
Amortyzacja - odbiorców dokonuje leasingobiorca.
Leasing finansowy fotowoltaiki a VAT - konieczna jest płatność podatku VAT w całości i z góry. Koszt uzyskania przychodu - trzeba tu wliczyć koszty eksploatacji paneli fotowoltaicznych.

Zapytaj o leasing finansowy!

Pożyczka leasingowa

Chociaż leasing fotowoltaiki ma wiele zalet, warto wiedzieć, że jest też opcja pożyczki leasingowej. Wówczas, w przypadku instalacji fotowoltaicznej, jej właścicielem jest pożyczkobiorca. Nie ponosi on opłaty wstępnej. A czas zawarcia umowy jest dowolny. Najczęściej wynosi od kilku miesięcy do nawet 8 lat. Warto też wiedzieć, że w tym przypadku do kosztów uzyskania przychodów należy wliczyć odsetki od zobowiązania oraz koszty eksploatacyjne, związane z fotowoltaiką. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją - wyślij do nas formularz kontaktowy!

Przykładowe oferty leasingu OZE

By lepiej zobrazować jak w praktyce wygląda leasing, przedstawiliśmy przykładowe oferty leasingu operacyjnego. Sprawdź, jak przedstawia się wysokość miesięcznych rat leasingowych.

Oferta leasingu - numer 1
Oferta leasingu - numer 2

 

Zastanawiasz się nad leasingiem fotowoltaiki?

Przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

 

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

Przedsiębiorca, który decyduje się na leasing fotowoltaiki, musi pamiętać o ubezpieczeniu OZE. Wynika to z faktu, że kwestia ta nie leży po stronie firmy, która finansuje zakup, lecz po stronie leasingobiorcy. W naszej partnerskiej firmie - Rydzowski Ubezpieczenia - można nabyć polisę w korzystnej cenie i o szerokim zakresie. Ochrona może działać w następujących przypadkach: niekorzystne warunki atmosferczne, wandalizm czy uszkodzenie przez zwierzęta. Dzięki temu, nawet w przypadku całkowitego zniszczenia paneli, można mieć pewność, że odszkodowanie pozwoli na pokrycie zobowiązania. (niezależnie od rodzaju leasingu). Warto jednak mieć świadomość, że Ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności za błędy, popełnione na etapie montażu paneli fotowoltaicznych. 

Leasing instalacji fotowoltaicznej - koszt 

Wysokość rat leasingu zależy przede wszystkim od wartości instalacji fotowoltaicznej. A także od tego, jaka zostanie wniesiona opłata wstępna, jak długo ma trwać leasing i na jakim poziomie ustalono wykup. Kalkulator leasingu paneli dostępny na naszej stronie umożliwia sprawdzenie wstępnych kosztów. Warto jednak pamiętać, że kluczowa jest też polityka finansowana firmy leasingowej. Gdzie najlepiej znaleźć leasing paneli? W Rydzowski Leasing oferujemy porównanie ofert leasingu w różnych firmach, dzięki czemu można wybrać najbardziej atrakcyjny leasing paneli. Przedstawimy Ci warunki leasingu paneli i doradzimy w kwestiach finansowych!

Ikona, która przedstawia formularz kontaktowy.
1

Skorzystaj z naszego szybkiego formularza online. Znajdziesz go tutaj

Ikona, która przedstawia specjalistę ds. leasingu z Rydzowski Leasing.
2

Jak najszybciej skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. 

Ikona, która przedstawia proces leasingu fotowoltaiki.
3

Zdamy kilka pytań, m.in o oczekiwania co do formuły finansowania. 

Ikona, która przedstawia ofertę finansowania fotowoltaiki.
4

Przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę finansowania fotowoltaiki. 

Jakie są zalety leasingu?

Leasing paneli fotowoltaicznych to chętnie wybierana opcja, w szczególności przez przedsiębiorców, którzy w dużym stopniu wykorzystują energię elektryczną do prowadzenia biznesu. Możliwość leasingu instalacji ma wiele zalet biznesowych, ekologicznych, wizerunkowych i oczywiście ekonomicznych. 

Mężczyzna, który montuje fotowoltaikę na dachu przedsiębiorstwa. Fotowoltaika została sfinansowana w Rydzowski Leasing.

Zalety leasingu fotowoltaiki

 • Panele fotowoltaiczne mogą ograniczyć nawet o 90% koszty energii elektrycznej.
 • Fotowoltaika gwarantuje niezależność energetyczną od dostawców energii i zmieniających się cen prądu. 
 • Przedsiębiorcy, korzystający z zielonej energii są postrzegani jako bardziej nowocześni i operatywni.
 • Zakup paneli fotowoltaicznych to spory wydatek. Leasing to wygodna opcja i możliwość rozłożenia płatności na raty. A dodatkowo, koszt finansowania instalacji nie jest wysoki. 
 • Pozyskanie energii ze słońca to też korzystna opcja dla środowiska. 
Oblicz ratę leasingu!

Poznaj ofertę finansowania - kalkulator leasingu

By poznać wstępną ofertę i warunki leasingu instalacji fotowoltaicznej, można skorzystać z dostępnego na naszej stronie kalkulatora leasingu. Wystarczy wpisać koszt instalacji fotowoltaicznej, wysokość wpłaty wstępnej i czas leasingu. Dzięki temu, można poznać wstępny plan rat leasingu paneli. Jednak, najbardziej indywidualną ofertę można uzyskać po skontaktowaniu się ze specjalistą - wtedy porozmawiamy i przedstawimy korzystną opcję. Kierujemy się zasadą, że oferta finansowania paneli powinna być przygotowana po poznaniu potrzeb i specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa. 

Leasing paneli słonecznych i pomp ciepła

Leasing urządzeń fotowoltaicznych nie jest jedyną, ekologiczną możliwością, na którą mogą zdecydować się przedsiębiorcy. Rydzowski Leasing finansuje zakup paneli solarnych w formie leasingu. A także oferuje finansowanie pomp ciepła. Co ważne, w umowie leasingu finansujący nie zamieszcza nieczytelnych informacji. Warunki umowy leasingu są wcześniej dokładnie wyjaśnione i omówione. 

Najczęstsze pytania o leasing odnawialnych źródeł energii:

Gdzie mogę zmontować leasingowane panele fotowoltaiczne?
Czy mogę skorzystać z własnego dostawcy instalacji fotowoltaicznej?
Jak sprawdzić całkowite koszty finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii?
Kiedy inwestycja w leasing paneli fotowoltaicznych się zwróci?
Moja firma zajmuje się produkcją. Czy mogę otrzymać leasing na instalację fotowoltaiczną?
Czy można zdecydować się na leasing konsumencki paneli fotowoltaicznych?
Jak wygląda leasing w Rydzowski Leasing?
Kontakt online - Rydzowski Leasing
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Rozmowa telefoniczna - Rydzowski Leasing
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Biuro leasingowe w Mielcu - Rydzowski Leasing
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu
Używamy plików Cookies!
Hej, ta strona korzysta z niezbędnych plików Cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania (ustawienia).
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Używam plików cookie, aby zapewnić podstawowe funkcjonalności strony i polepszyć Twoje wrażenia online. Możesz wybrać dla każdej kategorii, aby w dowolnym momencie wyrazić zgodę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie i innych poufnych danych, zapoznaj się z pełną polityką prywatności.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.